Zuilen viert Keti Koti 2025: Een dag vol herdenking, verbinding en feest in Utrecht!

Wat een fantastische dag was het afgelopen zondag 29 juni in het Vorstelijk Complex in Zuilen! De vierde editie van Keti Koti Zuilen was misschien wel de mooiste tot nu toe. De sfeer was warm, liefdevol en krachtig, precies zoals deze bijzondere dag hoort te zijn.
Kinder makelaar Izaak Campbell vertelt ons over de start van de dag: “We begonnen de dag met een ingetogen en respectvol gebed voor onze voorouders, waarin we hen eerden en om zegen vroegen.” Een moment van bezinning en verbondenheid dat de toon zette voor de rest van de dag.
Festiviteiten voor 400 bezoekers!
Gedurende de dag kwamen maar liefst 400 bezoekers naar het Keti Koti festival. Families, jongeren, ouderen, iedereen kwam samen om te herdenken én te vieren. Voor de kleintjes was er volop te beleven: een vrolijke kindervoorstelling, een gezellige leeshoek en creatieve workshops zoals het maken van Afrikaanse diermaskers.
Elk optreden was een feestje op zich! Van indrukwekkende dansoptredens tot meeslepende theatervoorstellingen en inspirerende voordrachten. En natuurlijk was er ook volop te genieten van heerlijke Surinaamse hapjes, livemuziek en een mix van cultuur, geschiedenis en creativiteit. De dag werd afgesloten met een spetterend optreden van de muziekband Ghabiang Bois, die het publiek nog één keer in beweging bracht.
Succesvolle samenwerking
Dankzij de gezamenlijke inzet van DOCK, Podium Spirit en ZIMIHC verliep de organisatie vlekkeloos. Vanuit DOCK waren we actief betrokken bij de organisatie, maar ook leverde ons Buurtcentrum de Beatrix een waardevolle bijdrage met ruimte, stoelen en andere faciliteiten.
Zuilen vierde Keti Koti – met hart en ziel
We herdenken de slavernij, vieren de vrijheid en bouwen samen aan een toekomst waarin iedereen meetelt. Deze editie was niet alleen spectaculair, maar ook ontroerend en verbindend. We kijken nu al uit naar volgend jaar!
Fotograaf: Micha van Eck
